Deskovky aneb společenské hry

V této databázi najdete všechny karetní, kostkové a deskové hry, které má libušínská herní nora k dispozici. Válečné hry (žetonky) najdete ve zvláštní separátní sekci Wargames. Zde jsou všechny hry napříč žánry i herními mechanismy, ale pro lepší a snadnější orientaci jsem ke každé hře přidal jednoduchý popisek, jaké téma hra zobrazuje a kterými hlavními herními mechanismy disponuje. Rychle si tak můžete udělat přehled o tom, které hry se mohou objevit na jednotlivých tematických herních akcích. Jestliže chcete přispět zapůjčením vlastních herních kousků, budete vítání. 🙂 

51st State

Autor: Ignacy Trzewiczek
Vydavatelství: Portal Games
Téma: Post-Apo

Mechanismy: Karetní / Draft / Správa karet / Správa zdrojů / Worker Placement
Zahrnuje: 51st State Master Set, pre-order promo 

Hutná karetní strategie zasazená do post-apokaliptického světa Neuroshima. Hráči se stanou vůdci jedné z frakcí přežívající v nehostinném prostředí bývalých Spjených států amerických a snaží se pleněním, obchodováním a rozšiřováním vytvořit nejmocnější a dominantní impérium.

7 Wonders

Autor: Antoine Bauza
Vydavatelství: Repos Production
Téma: Starověk

Mechanismy: Karetní / Draft / Správa zdrojů
Zahrnuje: 7 Wonders, Leaders, Cities, Wonder Pack, Babel 

Svižná a jednoduchá budovatelská strategie točící se zhruba kolem období starověku. Základním mechanismem je draft karet představujících rozličné budovy, které si přidáváte do své říše a snažíte se maximalizovat finální součet vítězných bodů.

7 Wonders Duel

Autor: Antoine Bauza, Bruno Cathala
Vydavatelství: Repos Production
Téma: Starověk

Mechanismy: Karetní / Draft / Správa zdrojů / 2 hráči

Zahrnuje: 7 Wonders: Duel, Pantheon

Stejně jako původní hra 7 Wonders se i zde hráči dočkají draftu karet a rozšiřování vlastní civilizace, tentokrát ovšem v čistém duelovém provedení. Dva hráči spolu soupeří nejenom o vítězné body, ale mohou vyhrát také hrubou vojenskou silou, nebo technologickou převahou. Perfektní převedení původní hry do menšího balení určeného čistě dvěma hráčům.

Abraca…what?

Autor: Gun-Hee Kim
Vydavatelství: Korea Boardgames co., Ltd.
Téma: Fantasy

Mechanismy: Blafování / Dedukce / Rodinné

Milá rodinná hra, v níž se snažíte zakouzlit kouzla a vyšplhat se díky nim až na vrchol magické věže. Každý hráč ovšem vidí pouze kouzla ostatních, zatímco jeho jsou mu skryta. Pomocí dedukce a blafování se tak všichni snaží zakouzlit správná kouzla, protože při pokusu o vyvolání jiných přijde postih.

 

Adrenaline

Autor: Filip Neduk
Vydavatelství: Czech Games Edition
Téma: Science Fiction

Mechanismy: Správa zdrojů / Kompetitivní

Lidé se opět srocují a soutěžící v aréně se chystají na zahájení turnaje. A už to začíná, všichni se rozebíhají ze svých spawnů, berou do rukou zbraně a v následujících vteřinách už arénu zaplňuje svistot kulek, plameny, lasery, granáty, rakety i řev motorové pily. Davy jásají a frenetická akce se rozjíždí na plné obrátky. A hráči už získávají první "First Blood" a fragy! Kdo se nakonec stane vítězem arény? Adrenaline převádí klasické počítačové FPS střety na herní stůl a činí tak naprosto elegantně a stejně jako tehdy u monitorů, i v této hře o vítězi rozhodují jeho dovednosti a úsudek, nikoliv náhoda.

Anachrony

Autor: Richard Amann, Viktor Peter, Dávid Turczi
Vydavatelství: Mindclash Games
Téma: Science Fiction, cestování v čase

Mechanismy: Worker-placement / Správa zdrojů
Zahrnuje: Leader edition - Doomsday Enhancement Pack + Exosuit Commander Pack

Po tragických událostech se na zdevastované Zemi snaží přežít čtyři myšlenkové směry. Objev prastarých artefaktů a jejich zprovoznění umožní narušovat časoprostor a vaše budoucí já vás nyní varují před blížící se katastrofou. Která frakce se dokáže na její příchod nejlépe připravit a dokáží využít pomoci z budoucnosti, aniž by ohrozily jemné časové kontinuum? Anachrony obsahuje unikátní dvoufázový worker-placement systém zahrnující různé typy postav a velké obleky pro přesun po povrchu jedovaté Země.

A Study in Emerald 2nd Edition

Autor: Martin Wallace
Vydavatelství: Treefrog Games
Téma: Horor

Mechanismy: Karetní / Deck-Building / Týmová hra / Semi-kooperativní / Skrytá identita

Hráči se podívají do světa z povídky Neila Gaimana, kdy se v době Sherlocka Holmese či Sigmunda Freuda vracejí temní bohové a ovládají svět. Postavíte se na stranu vládnoucích monster, nebo budete bojovat za opětovnou vládu lidí? A dokážete vyhrát v rámci své strany, když ani nevíte, komu můžete věřit? Fascinující kombinace skutečné historie, literárních postav a hrůz z pera H.P. Lovecrafta ožívají v této hře, kdy musíte spolupracovat, ale zároveň nesmíte nikomu věřit.

Burke’s Gambit

Autor: Robert Yates
Vydavatelství: WizKids
Téma: Science Fiction

Mechanismy: Karetní / Kostkové / Blafování / Dedukce

Když se vesmírná loď Burke's Gambit vydává na rutinní misi průzkumu vesmírného vraku, vypadá vše jako další všední práce. Vše se změní, když se po návratu na loď rozezvučí sirény biologického alarmu a loď začne nekontrolovaně zrychlovat směrem k Zemi. V této hře se hráči stávasjí členy posádky vesmírné lodi, kteří se zoufale snaží zjistit, kdo je nakažený neznámým mimozemským organismem a vyhodit ho do vesmíru, než doletí na Zemi. Vše má ovšem háček, protože mezi členy posádky jsou také korporací najatí specialisti, jejichž úkolem je dopravit organismus zpět na Zemi k dalšímu výzkumu. A hodlají svůj úkol splnit za každou cenu.

Cold War: CIA vs KGB

Autor: Sébastien Gigaudaut, David Rakoto
Vydavatelství: Fantasy Flight Games
Téma: Studená válka

Mechanismy: Karetní / Blafování / 2 hráči

Blafovací hra zobrazující soupeření americké a sovětské tajné služby v období studené války. Hráči se v každém kole snaží získat vliv v jednotlivých zemích nebo během klíčových událostí. K tomu využívají své agenty s rozličnými schopnostmi a následně se v karetním souboji snaží získat převahu skrze média, politiky, hospodářské skupiny či armádu.

The Convoy 2nd Edition

Autor: Ignacy Trzewiczek
Vydavatelství: Portal Games
Téma: Post-Apo

Mechanismy: Karetní / Blafování/ Asymetrické / Správa karet / 2 hráči

Rychlý karetní střet robotické armády Moloch a odporujících lidských přeživších Outpost. Oba hráči mají balíček 35 karet, kde se hráč Molochu snaží probít až do New Yorku, poslední pevnosti přeživších lidí. Outpost se tomu snaží zabránit zdržováním a přepady podél cesty.

Cottage Garden

Autor: Uwe Rosenberg
Vydavatelství: Edition Spielwiese
Téma: Zahrada

Mechanismy: Umísťování dílků na herní plochu / Draft

Záhonky vyžadují péči a tak se hráči ujímají lopatek, rýčů, sazenic a květináčů a sledováni lenivými a všude polehávajícími kočkami se dávají do práce. Komu se podaří zaplnit své záhonky dříve a nsbírat více bodů? Jednoduchá logická hra s umísťováním dílků různorodých tvarů na plochu záhonku. 

CS Files (Deception: Murder in Hong Kong)

Autor: Tobey Ho
Vydavatelství: Grey Fox Games, Jolly Thinkers
Téma: Součastnost - Krimi

Mechanismy: Karetní / Blafování / Deduktivní / Semi-kooperativní

Je jenom jedna věc horší než vražda - když je vrahem zároveň jeden z vyšetřovatelů. Forenzní specialista ví, kdo je vrah i jak zločin spáchal, ale pokud promluví, tak vraha vyplaší, anebo bude sám násilně umlčen. Je na ostatních vyšetřovatelích, aby z odhalených informací zjistili, kdo z jejich řad neukazuje pravou tvář a je zodpovědný za zločin.

Dixit

Autor: Jean-Lois Roubira
Vydavatelství: Libellud

Téma: abstraktní, surrealismus

Mechanismy: Karetní / Dedukce / Vyprávění / Párty
Zahrnuje: Dixit 1, 2

Hra, v níž se snažíte zjistit, která z velkých tarotových karet se surrealistickými výjevy patří vypravěči, k čemuž vám pomáhá jeho nápověda. Jde o zvláštní kombinaci umění a párty hry, kde je mnohdy průběh samotný zajímavější a důležitější, než kdo v ní vyhrává. Karty lze navíc díky obsáhlé symbolice využívat k podobným vyprávěcím hrám jako např. Roryho kostky.

The Doom

Autor: Jonathan Ying
Vydavatelství: Fantasy Flight Games
Téma: Science Fiction / Horor

Mechanismy: Semi-kooperativní/ Taktické / Karetní / Kostky

Brány pekla jsou opět otevřeny a jenom ti nejdrsnější vesmírní mariňáci dokáží zastavit příliv rohatých monster. Jeden z hráčů si vezme na starost ovládání příšer, zatímco ostatní hráči se ujmou mariňáků a krvavá řež může začít. Hra je adaptací počítačové FPS klasiky, jejíž poslední díl v roce 2016 oživil tuto značku a přinesl další porci brutální zábavy. I zde se dočkáte nabité akce, glory kills a nekončící řeži, kterou můžete projít v jednotlivých scénářích, nebo coby malou kampaň.

Field of Glory: The Card Game

Autor: Martin Wallace
Vydavatelství: Treefrog Games
Téma: Starověk

Mechanismy: Karetní / Blafování / Taktické

Převedení figurkové válečné hry do karetní podoby odkazující se na klasickou hru Battle Line. Zde je ovšem navíc variabilita hry díky počátečnímu výběru karet a tím i strategie pro bitvu probíhající na bitevním poli tvořeném pěticí linií.

Gaïa

Autor: Olivier Rolko
Vydavatelství: TIKI Edition Inc.
Téma: Fantasy

Mechanismy: Karetní / Draft / Pokládání dílků / Správa karet / Rodinné

Hráči se stanou božskými bytostmi, které vytvářejí svět, staví města a sesílají mocná kouzla. Každý hráč má pět figurek představujících jeho kmen lidí, které se snaží jako první umístit na herní plán. Příjemná hra, u které jednoduchost pravidel umožňuje hrát i s dětmi, ale dospělým nabízí dostatečné strategické možnosti k vyžití.

Germania Magna: Border in Flames

Autor: Daniel Budacz, Piotr Krzystek, Łukasz Wrona
Vydavatelství: PHALANX
Téma: Historické - antika

Mechanismy: Karetní / Správa karet

Římské impérium vládne světu takřka tisíc let, ale jeho éra pomalu končí a kdysi mocná říše se pomalu hroutí. Toho využívají okolní germánské kmeny, a přestože na napadení Říma a jeho legií stále nemají potřebnou sílu, dokáží kmeny pod vedením svých náčelníků napadat okrajové provincie a drancovat. Hráči se ujímají rolí kmenových vůdců a snaží se získat co největší slávu svými loupeživými výpady do římských provincií.

Glory to Rome

Autor: Ed Carter, Carl Chudyk
Vydavatelství: Cambridge Games Factory
Téma: Starověk

Mechanismy: Karetní / Správa karet

Coby jeden z významných římských patricijů se podílíte na obnově města Řím. Využíváte karty, které lze využít několika způsoby – coby stavební materiál, obyvatele Říma, budovy s rozličnými efekty a jako vítězné body. V kole každého hráče mají všichni možnost vykonat nějakou akci.

Grizzled

Autor: Fabien Riffaud, Juan Rodriguez
Vydavatelství: Cool Mini Or Not
Téma: 1. světová válka

Mechanismy: Karetní / Správa karet / Kooperativní

Zahrnuje: The Grizzled, At Your Orders!

Abstraktní karetní hra sleduje příběhy přátel na frontové linii a v zákopech 1. světové války. Oproti jiným válečným hrám, zde je cílem prostě a jednoduše přežít a dočkat se společně konce války. Podaří se vám to i přes nepřízeň počasí, zranění i fyzická traumata, otravný plyn, dunění dělostřeleckých baráží a pískot píšťalek velících k útoku skrze zemi nikoho?

Knížata z Katanu

Autor: Klaus Teuber
Vydavatelství: Mayfair Games
Téma: Středověk

Mechanismy: Karetní / Pokládání dílků / Správa zdrojů / 2 hráči

Přepracování legendárních Osadníků z Katanu do malé hry pro dva hráče. Stavíte cesty a vesnice, které lze povyšovat na města a spravujete okolní polnosti, doly a lesy, z nichž máte cenné zdroje. Navíc zde stavíte budovy s různými efekty a hrdiny poskytující zdroje.

Kragmortha

Autor: Různí
Vydavatelství: Stratelibri
Téma: Fantasy

Mechanismy: Karetní / Párty

V roli neposedných skřetích pomocníků mocného Rigore Mortise se snažíte proběhnout skrze jeho magickou laboratoř a ukrást mu ze stolu magické svitky. Nebyli by to ovšem skřeti, kdyby si bez zlomyslné škodolibosti po celou dobu neškodili, což vede k mnoha prokletím a dalším nepříjemnostem. Párty hra, při níž se hráči nesmějí bát komických postihů.

Kreo

Autor: Julien Prothière
Vydavatelství: Cool Mini Or Not
Téma: Mytologie

Mechanismy: Karetní / Kooperativní

Jak lépe dokázat svému božskému otci vaši vyspělost, než postavit stabilní svět překypující životem? K tomu ovšem vede nelehká cesta tvorby světa. V této kooperativní hře se snažíte i přes nepřízeň titánů vytvořit planetu od samotného začátku. Během hry ovšem máte jenom velmi omezené možnosti komunikace.

London Dread

Autor: Asger Johansen
Vydavatelství: Grey Fox Games
Téma: Horror / Thriller

Mechanismy: Programování / Kooperativní

Londýn, přelom 19. a 20. století. Skupina nesourodých osob je svázána zvláštními okolnostmi a temnými událostmi v pátrání, které rozhodně nebude jednoduché. Ať už hledají šíleného vraha, nebo jdou po stopách nebezpečného kultu, musí se vždy spolehnout jeden na druhého a spolupracovat. Hráči se stávají vyšetřovateli, kteří musí dopředu naplánovat své tahy a v druhé polovině hry je vyhodnocují.

Loony Quest

Autor: Laurwent Escoffier, David Franck
Vydavatelství: Libellud
Téma: Pohádkové

Mechanismy: Párty

Zahrnuje: Loony Quest, The Lost City

V kouzelném světě Arkadii žije král bez následníka trůnu. Aby ho vybral, uspořádal turnaj mezi dobrodruhy a ten nejlepší, kdo projde sedmi světy se stane novým králem. V této kreslící párty hře se snažíte nakreslit správně linii tak, abyste bez problému prošli přes hrací plán, sesbírali bonusy, vyhnuli se příšerám a případně splnili ještě nějaký ten malý úkol. Má to však háček, protože podobu světa vidíte před sebou a kreslíte dle svého oka na průhlednou fólii, která se následně přikládá na herní mapu.

Lords of Waterdeep

Autor: Peter Lee, Rodney Thompson
Vydavatelství: Wizards of the Coast
Téma: Fantasy

Mechanismy: Worker Placement / Správa zdrojů

Zahrnuje: Lords of Waterdeep, Scoundrels of Skullport

Město Waterdeep je klenotem světa Forgotten Realms a o jeho ovládnutí se snaží hned několik mocných spolků. Hráči se stávají významnými osobnostmi soupeřícími o ovládnutí města skrze nákup budov, najímání hrdinů a jejich následné vysílání na hrdinské výpravy. Do toho všeho proti sobě hráči kromě zabírání významných polí poskytujících akce spřádají všelijaké intriky. Jednoduchý a rychlý worker placement z prostředí Dungeons & Dragons.

Machina Arcana

Autor: Juraj Bilić
Téma: Horor, Lovecraft, Steampunk

Mechanismy: Kooperativní / Správa karet / Figurkové

Kooperativní hra přinášející kombinaci hororu zasazeného v Lovecraftově světě a steampunku. Coby vyšetřovatelé se pohybujete skrze makabrózní prostředí plné ozubených kol, páry a kovu a plníte jeden z několika scénářů. V boji s nepřirozenými hrůzami vám pomáhají všelijaké zbraně, zbroje a vynálezy.

Mansions of Madness 1. + 2. edice

Autor: Corey Konieczka
Vydavatelství: Fantasy Flight Games
Téma: Horor, Lovecraft

Mechanismy: Semi-kooperativní / Figurkové / Správa zdrojů / Vyprávění
Zahrnuje: Mansions of Madness, Forbidden Alchemy, Call of the Wild, Season of the Witch, The Silver Tablet, 'Til Death Do Us Apart

Jeden hráč se zde stává Keeperem, který skrývá hrozivé tajemství, které se ostatní hráči coby vyšetřovatelé snaží odhalit. V tom jim Keeper brání a snaží se dosáhnout vítězství navzdory hrdinům. K tomu využívá lsti, vrhá vyšetřovatelům v ústrety příšery a fanatiky, nutí řešit minihry vedoucí k odemykání zámků a mnoho dalších věcí. Hra stojí na pomezí deskové hry a rpg.

Mechs vs Minions

Autor: Chris Cantrell, Rick Ernst, Stone Librande, Prashant Saraswat, Nathan Tiras
Vydavatelství: Riot Games
Téma: Fantasy

Mechanismy: Draft / Programování / Kooperativní

Navštivte svět Runeterra coby jeden ze čtyř studentů školy řidičů mechů (s notně pochybným vedením a výukovými metodami): Corki, Tristan, Heimerdinger a Ziggs. Tahle čtveřice musí spojit síly proti nekončícím hordám padouchů v příběhové kampani, nebo se můžete rozhodnout pro jednorázové zadupávání nepřátel do země. Týmová práce, programování, draftování karet a především spousta nechtěných a neplánovaných akcí.

Mysterium

Autor: Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
Vydavatelství: Libellud
Téma: Horor

Zahrnuje: Mysterium, Hidden Signs

MacDowell si po zakoupení starého panství ve Skotsku velmi rychle všiml nezvyklých událostí, náhod a dalšího podivného dění. Svolal proto své přátele a nadané okultisty, aby společnými silami zjistili, co trápí panství a kdo je záhadný duch. Má snad něco společného s úmrtím sloužícího, které se zde před lety událo?

Neuroshima Hex!

Autor: Michał Oracz
Vydavatelství: Portal Games
Téma: Post-Apo

Mechanismy: Asymetrické/ Logické / Dedukce / Puzzle / 2 hráči
Zahrnuje: Neuroshima Hex!, Dancer, Death Breath, Mephisto, Mississippi, Neojungle, New York, Sharrash, Smart, Steel Police, Uranopolis, Vegas

Konfrontační hra zasazená do post-apokalyptického světa Neuroshima, kterou sám autor označuje za dynamický puzzle. Hráči si vyberou některou z mnoha rozličných armády s různými výhodami a slabinami a utkají se v aréně, kde se střídají v pokládání dílků.

Not Alone

Autor: Ghislain Masson
Vydavatelství: Geek Attitude Games
Téma: Science Fiction

Mechanismy:  Semi-kooperativní / Správa karet / Blafování / Dedukce


Když vesmírná loď havaruje na povrchu neznámé planety, zjistí její posádka, že čekání na záchrannou loď nebude snadné. Nejsou totiž na planetě sami. V Not Alone se jeden hráč ujímá role monstra, které se snaží přeživší z vesmírné lodě asymilovat do místní fauny, zatímco ostatní hráči se mu snaží utéct a vydržet naživu až do chvíle, kdy dorazí očekávaná záchrana.

Noxford

Autor: Henri Kermarrec
Vydavatelství: Capsicum Games
Téma: Steampunk

Mechanismy:  Správa karet / Pokládání karet


Čtveřice gangů se přetahuje o nadvládu nad městem a jeho černým trhem. Svár se tak šíří městem, dokud nezbude pouze jeden vítězný gang. V této hře pomocí karet stavíte město a zároveň do něj vysazujete své pohůnky, abyste získali kontrolu nad těmi nejlákavějšími lokalitami. Musíte ovšem dávat pozor na četnické stanice, které vaše poskoky snadno odhalí a uvězní.

Ortus Regni

Autor: Jon Sudbury
Téma: Středověk

Mechanismy:  Karetní / Správa karet

Zahrnuje: Ortus Regni, First Expansion


Unikátní karetní hra využívající dobové iluminace ukazuje možné propojení obrazu a mechanismů do logického celku. Karty psotrádají jakékoliv ikony, text či číslice, přesto jde o fungující a snadno pochopitelné poměřování sil šlechticů zasazené do Anglie v období 10. až 12. století po Kristu.

P.I.

Autor: Martin Wallace
Vydavatelství: Treefrog Games
Téma: Noir

Mechanismy: Dedukce

Hráči se coby soukromí vyšetřovatelé z klasických noirových detektivek snaží vyřešit pomocí dedukce své případy odhalením pachatele, zločinu a místa činu. Soupeří s ostatními hráči v rychlosti odhalení případu, k čemuž využívají různé tipy nápověd, díky nimž se jim snižuje okruh možností. Jednoduchá dedukční hra vhodná i pro rodinu.

.

Race for the Galaxy

Autor: Thomas Lehmann
Vydavatelství: Rio Grande Games
Téma: Science Fiction

Mechanismy: Karetní / Správa zdrojů / Správa karet
Zahrnuje: Race for the Galaxy, The Gathering Storm, Rebel vs Imperium, The Brink of War, Xeno Invasion

Karetní science fiction hra, v níž se snažíte postavit tu nejefektivnější vesmírnou říši. K tomu vám slouží karty planet a technologií, které můžete vykládat. Herní kola mají několik možných fází, přičemž se odehrávají pouze ty fáze, které si hráči potají vyberou na začátku každého kola. Karty zde slouží nejenom k vykládání, ale také coby platidlo a planetami vyprodukované zdroje.

Rise of Cthulhu

Autor: Chuck D. Yager
Téma: Horor

Mechanismy: Karetní / Správa karet
Zahrnuje: Rise of Cthulhu, Dark Secrets

V této hře jste hlavou kultistické sekty, která se snaží otevřít na Zemi portály a přivolat některého z mocných Prastarých. Snažíte se získat vliv nad klíčovými lokacemi Lovecraftových povídek a soupeříte přitom s druhou sektou vedenou vaším protihráčem. Do toho vám může celou snahu znepříjemňovat některý ze všetečných vyšetřovatelů, kteří jsou celé věci na stopě a z neznámého důvodu chtějí příchod vašeho temného božstva zabránit.

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island

Autor: Ignacy Trzewiczek
Vydavatelství: Portal Games
Téma: Dobrodružné

Mechanismy: Karetní / Správa zdrojů / Správa karet / Kooperativní


Coby trosečníci jste odkázáni pouze jeden na druhého, když se probudíte na břehu neznámého ostrova. Bez vybavení, bez jídla, střechy nad hlavou, ovšem s nezlomnou vůlí přežít se vydáváte do neznámého prostředí. Dokážete vydržet všechna nebezpečenství, překonat klesající morálku, zranění, hlad a nepříznivé počasí a splnit svůj cíl?

Roma

Autor: Stefan Feld
Vydavatelství: Queen Games
Téma: Starověk

Mechanismy: Karetní / Správa karet / 2 hráči

Karetní hra pro dva hráče zasazená do starověkého Říma, kde se hráči snaží získat více vítězných bodů než soupeř. K tomu si vykládají karty osobností a budov, které mohou pomocí kostek aktivovat. Dnes již klasická karetní hra pro dva hráče.

Rune Age

Autor: Corey Konieczka
Vydavatelství: Fantasy Flight Games
Téma: Fantasy

Mechanismy: Karetní / Deck-Building / Správa karet
Zahrnuje: Rune Age, Oath and Anvil

Jednoduchá fantasy hra založená na deck-buildingu. Každý hráč si vybere jednu z ras fantasy světa Terrinoth a soupeří či spolupracuje s ostatními hráči v jednom z několika možných scénářů. Ty se liší od nemilosrdného boje každý proti každému v runových válkách, přes poklidnou stavbu monumentů až po plně kooperativní odpor proti vracejícím se dračím pánům.

Samurai Spirit

Autor: Antoine Bauza
Vydavatelství: FunForge
Téma: Fantasy

Mechanismy: Karetní / Kooperativní / Logické / Puzzle

Hra s přiznaným odkazem na mistrovské dílo japonské kinematografie - 7 samurajů. V roli samurajů musí hráči ubránit vesnici a její obyvatele před třemi vlnami banditů, k čemuž využívají své speciální schopnosti. Logická silně kooperativní hra s vysokou obtížností od tvůrce Ghost Stories.

Scythe

Autor: Jamey Stegmaier
Vydavatelství: Stonemayier Games
Téma: Alternativní počátek 20. století

Mechanismy: Area control / Boj / Správa zdrojů

Hra se odehrává v neklidných dvacátých letech 20. století v Evropě. Kontinentem se prohnala Velká válka a její popel stále barví sníh do černa. "Továrna" - futuristické město, jehož vynálezy a technologie daly vzniknout hrozivým mechům - uzavřelo své brány okolnímu světu, což přilákalo pozornost okolních států. Po válce zbylo jenom pár bojových strojů a každý stát vyslal svého velvyslance, aby zabral co největší kus země v okolí Továrny a pokud to bude jenom trochu možné, získat i další technologické zázraky. 

Sherlock Holmes: Consulting Detective

Autor: Raymond Edwards, Suzanne Goldberg, Gary Grady
Vydavatelství: Ystari
Téma: Detektivní

Chtěli jste se někdy stát Sherlockem Holmesem? Nyní máte možnost si jeho roli v deseti případech vyzkoušet. Prohlédněte si místo činu, přečtěte si ranní noviny a cestujte po celém Londýně, jak se vám jenom zlíbí. Dokážete odhalit vraha pomocí dedukce a malých detailů, které postupně složí celou skládačku?

Siggil

Autor: Henri Kermarrec
Vydavatelství: Capsicum Games
Téma: Abstraktní

Mechanismy: Abstraktní / Karetní / Logické / Puzzle

Hra kombinuje prvky známé z japonské hry Mah-Jong a soupeření hráčů o odemklé karty duší. Vaším cílem je ulovit co nejvíce uniklých duchů, než tak učiní jiní hráči. To vše s krásnými abstraktními ilustracemi malířky Maud Chalmel.

Star Wars: Destiny

Autor: Corey Konieczka, Lukas Litzsinger
Vydavatelství: Fantasy Flight Games
Téma: Science Fiction

Mechanismy: Správa karet / Karetní / Kostky / Házení kostkami / Správa kostek


Máte možnost sestavit svůj tým z těch dobrých nebo zlých postav světa Star Wars a poměřit síly ve svižném souboji kombinujícím správu kostek a karet. Míra náhody je zde vyvážena mnoha možnosti manipulace s kostkami svými i soupeřovými a i přes snadná pravidla se váš mozek může během partie pořádně namáhat.

Steel Arena: Friday Night Robot Fight

Autor: Yury Yamshchikov
Vydavatelství: GaGa Games
Téma: Science Fiction

Mechanismy: Správa karet / Pohyb po mapě


Když lidstvo zmizelo z povrchu Země, zanechalo za sebou mnoho stop a vzpomínek. Pomalu se hroutící města, znečištění, ale i roboty, kteří bez ohledu na absenci diváků stále každý pátek zavítají do arény, kde se dříve pro potěchu lidí uskutečňovaly večerní zápasy. Každý hráč se stane jedním z robotů v aréně a má prostý cíl - co nejvíce poškodit soupeře a ideálně při tom sám nebýt zničen!

Strife: Legacy of the Eternals

Autor: Christopher Hamm
Vydavatelství: V3G / Cube Factory of Ideas
Téma: Fantasy

Mechanismy: Karetní / Blafování / Dedukce / 2 hráči

Zahrnuje: Legacy of the Eternals, Shadows & Steam

Fascinující dedukční a blafovací hra, v níž mají oba hráči k dispozici ruku stejných hrdinů. S těmi soupeří o karty lokací (vítězné body), přičemž vybraný hrdina má zvláštní bojovou schopnost a hodnotu od jedné do devíti. Vyšší celková hodnota vyhrává lokaci. Ovšem hrdina na vrchu dříve použitých karet má také zvláštní schopnost zasahující do boje. Je tak třeba dobře zvážit, kterou kartu hráč zahraje a jaké kombinace schopností tím spustí.

Trickerion: Legends of Illusion

Autor: Richard Amann, Viktor Peter
Vydavatelství: APE Games, Mindclash Games
Téma: Kouzelníci

Mechanismy: Worker Placement / Správa zdrojů / Puzzle

Zahrnuje: Legends of Illusion, Dahlgaard's Gifts

2 až 4 hráči se ujmou role kouzelníků na počátku 20. století a předhánějí se v předvádění svých triků před obecenstvem, jejichž obdiv vede k vítězství. Všemu ovšem předchází dobrá příprava - kouzelník musí mít pomocníky, kteří mu pomohou s přípravou vystoupení, nákupem propriet a mnoha dalšími úkoly. Navíc se kouzelníci mohou od starého kouzelnického mistra naučit nové a složitější triky. 

Vampire Empire

Autor: Filip Miłuński
Vydavatelství: White Goblin Games
Téma: Horor

Mechanismy: Karetní / Blafování / Dedukce / Správa karet / 2 hráči

Dedukční hra, v níž se dva hráči střetávají coby zástupce lidí a zástupce upíra. Každý má svůj balíček karet, a zatímco se upír snaží obsadit hrad trojicí svých nočních tvorů nebo zlikvidovat nepohodlné lidi, druhý hráč se ho s pomocí svěcené vody snaží zastavit.

Watson & Holmes: From the Diaries of 221B

Autor: Jesús Torres Castro
Vydavatelství: Ludonova
Téma: Detektivní

Mechanismy: Karetní / Blafování / Dedukce

Vžijte se společně s ostatními do role asistenta legendárního detektiva a odhalte pachatele zločinu dříve, než se to podaří ostatním! V této hře se dozvíte o zločinu, načež můžete navštěvovat s případem spojená místa a osoby. Z těchto setkání si pak odnášíte poznámky, až šedé buňky mozkové poskládají střípky do uceleného obrazu a vy budete připraveni odhalit kdo, jak a proč spáchal zločin.