Screen-Shot-2013-08-20-at-11.01.59-AM

LARP

Zkratka LARP znamená Live-Action Role-Playing, volně přeloženo jde tedy o hru na hrdiny naživo. LARP v sobě obsahuje hru dle daných pravidel, divadelní prvky, zvláštní efekty, kostýmy apod. Chtěli jste se někdy doopravdy plížit podzemím a bojovat se skřety? Stát se špionem na nepřátelské základně, či si prožít útrapy zákopů 1. světové války? A jaké to asi je letět vesmírnou lodí se spoustou neznámých bytostí z různých koutů galaxie? Odpovědi na tyto otázky hráčům nabízí právě larpové akce.

 

Rozsah a podoba těchto akcí je značná. Od mikrolarpů trvajících několik minut až po dlouhé akce vytvářející živoucí prostředí v rozmezí několika dní až po velké městské hry prolínající se s normálním životem celé týdny či měsíce. Stejně tak pestrá je i nabídka prostředí. Hráči si mohou zahrát postavy od starověku, přes fantasy, sci-fi a horor až po vojenskou simulaci, western či současnost.

Weby věnující se LARPům

Česko-slovenská larpová databáze

Jestliže si chcete udělat představu o tom, jaké larpy se v Čechách a na Slovensku pořádají, rozhodně stojí za návštěvu stránka larpové databáze. Najdete zde nejenom výpis velkého množství proběhlých akcí, ale také kalendář blížích se larpů a zároveň i jejich hodnocení, recenze a dojmy účastníků. Více najdete po kliknutí na obrázek níže:

LARP.cz

Český portál věnující se larpu, kde si můžete přečíst dojmy z proběhlých akcí i tematické články věnující se larpu coby fenoménu. Součástí je i kalendář akcí a komunitní vývěska, kde se můžete dočíst o připravovaných akcích, nebo také najít hráče a pořadatele larpů ve vašem okolí. Více najdete po kliknutí na obrázek níže: